Katrs dārznieks zina, ka koki regulāri jābalina, lai pasargātu tos no kaitēkļiem. Tomēr, kā liecina prakse, lielākā daļa dārznieku sistemātiski pieļauj vienu un to pašu kļūdu, uzklājot aizsargkārtu.
Un, lai gan jebkura veida balināšana noteikti ir labāka nekā nekāda, nepareizi uzklāta aizsargslāņa pozitīvais efekts būs nulle. Var pat teikt, ka galu galā šāda balināšana ir laika, pūļu un materiālu izšķiešana.
Lai pārliecinātos, ka lielākā daļa dārznieku balina kokus kategoriski nepareizi, pietiek sezonas laikā pastaigāties pa vasarnīcu rajoniem un paskatīties uz kokiem apkārt. Tātad vairumā gadījumu cilvēku balina tikai apmēram trešdaļu vai pusi no stumbra (koka stumbra daļa no zemes līdz apakšējiem zariem). Patiesībā šī ir galvenā kļūda. Ar šādu balināšanas augstumu absolūti nepietiek. Vajag krāsot kokus ar krītu daudz augstāk.
Jāatceras, ka bez pienācīgas aizsardzības ar balināšanu kokam sāks būt lielas problēmas ar mizu: kaitēkļi, parazīti, ķērpji, vides ietekme – tas viss padara koka mizu neaizsargātu pret slimībām. Bet, ja jūs neapkrāsosiet koku pietiekami augstu, jūs joprojām nevarēsit sasniegt atbilstošu aizsardzības līmeni. Tāpat neaizmirstiet, ka koku balināšanu drīkst veikt tikai sausā laikā vismaz +5 grādu temperatūrā pēc Celsija.
Runājot par optimālo stumbru krāsošanas augstumu, nav vispārīgu noteikumu. Balināšanas augstums ir atkarīgs no koka sugas un vecuma. Tomēr joprojām var iegūt salīdzinoši universālu formulu. Kokam jānobalina viss stumbra augstums, kā arī apmēram trešdaļa no zariem pirmajā līmenī. Balināšana vēl augstāka nav aizliegta. Tomēr jāņem vērā, ka šādai aizsargkrāsošanai ir nepieciešams daudz vairāk materiāla. Starp citu, tieši šī iemesla dēļ daudzi dārznieki cer, ka pietiks, ja nokrāsos tikai pusi no stumbra.